Shop Mobile More Submit  Join Login
About Traditional Art / Professional Hakan TACALMale/Turkey Recent Activity
Deviant for 10 Years
Needs Core Membership
Statistics 141 Deviations 229 Comments 22,636 Pageviews
×

Newest Deviations

161229 Wildcats s :iconhakantacal:hakantacal 0 0 Kitty Pryde :iconhakantacal:hakantacal 2 0 Ghost Rider sketch :iconhakantacal:hakantacal 0 0 Killraven :iconhakantacal:hakantacal 0 0 let there be no blank page :iconhakantacal:hakantacal 3 0 141122 Venice :iconhakantacal:hakantacal 5 0 141124 Venice :iconhakantacal:hakantacal 3 2 Vektorel :iconhakantacal:hakantacal 8 1 Vrroomm :iconhakantacal:hakantacal 7 0 DiP 0kapak :iconhakantacal:hakantacal 12 5 NY sketches 9 :iconhakantacal:hakantacal 7 0 NY sketches 8 :iconhakantacal:hakantacal 6 3 121104thing :iconhakantacal:hakantacal 4 4 NY sketches 7 :iconhakantacal:hakantacal 8 3 NY sketches 6 :iconhakantacal:hakantacal 6 0 NY sketches 5 :iconhakantacal:hakantacal 10 0

Random Favourites

Timberwolf action :iconcinar:Cinar 207 35 Shadowland: Power Man 4 Pg6 :iconmahmudasrar:MahmudAsrar 155 13 Cliff :iconyesimga:YesimGA 25 5 TELLUS panel 01 from Legion 9 :iconcinar:Cinar 98 7 TELLUS panel 02 from Legion 9 :iconcinar:Cinar 132 18 TELLUS panel 03 from Legion 9 :iconcinar:Cinar 98 7 Run dwarf run :iconwaldemar-kazak:Waldemar-Kazak 522 46 Shadowland: Power Man 4 Pg2 :iconmahmudasrar:MahmudAsrar 163 26 id2 :iconyesimga:YesimGA 52 9 Dangerous Divas - Psylocke :iconyesimga:YesimGA 47 7 Legion 9 page 1 :iconcinar:Cinar 148 29 Shadowland: Power Man 4 Pg1 :iconmahmudasrar:MahmudAsrar 206 32 Lightning Lord :iconcinar:Cinar 285 28 Shadowland: Power Man 3 Pg21 :iconmahmudasrar:MahmudAsrar 247 34 Songbird card :iconcinar:Cinar 388 39 Black Cat :iconcinar:Cinar 1,036 47

Activity


161229 Wildcats s
back issue days. I've just picked up an issue of Wildcats (DC) from my shelf which happens to be issue number 11 . Story began with Grifter in Blacksea region of Turkey and finished in Istanbul.

Living in Istanbul and seeing Black sea from my window... ı have to honour this coincidence :)  
Loading...
Killraven
after a re-read from depths of my library, here is a salute to Don McGregor, Craig Russell and Marvel graphic novels of 80s
Loading...

Kız, ışık küresine doğru ellerini kaldırdı. Bilmediği şeyler onu cezbediyordu. Elleri yanıyor, canı acıyor ama kendine engel olamıyordu. Ömrü bu loşluklar ülkesinde bir pervane misali ışığın peşinde koşarak geçmişti.

Yukarıda cennet vardı biliyordu. Ama orada bulunması gereken mutluluk yerine, insanları boğan görünmez bir sel gibi tatminsizlik yer alıyordu. Ellerindeki şeyin daha çoğunu istiyorlardı, daha çoğunu , daha çoğunu.

Aşağıdaki dünya ise korkunç ve acımasızdı. Işıksız, vahşi bir çöldü yüzü. Korku salması gerekirken, kirli suretinin ardında parlayan şeyler merakını çekiyor, etkiliyor, hayrete düşürüyordu kızı. ''Mucize'' cennetten bağımsız, karanlıkta parlayan ateşböcekleriydi. Sanki umut, yerçekiminin en sevdiği şeydi.

Bir metinde Sümerlerin cehennem tasvirini okumuştu. Gerçek dünyanın loş, tozlu, durağan bir sıradanlık içindeki kopyası. Ne acılar, ne zevkler alemi, gerçek hiçliğe dair bir öte dünya. Bulunduğu dünyada hissizlik nereye aitti? Başı dönüyordu.

Eski bir zamanda, yarı karanlık bir odada kuytudan dinlediği bir konuşma aklına düştü. Yararsız şeylerin istiflendiği rafların arasında yaşlı adam, uzun kara saçları yüzüne dökülen bir adamı teskin ederken ''nefret ediyorsan onu aşamadın demektir''  demişti. Kolunu omzuna koyup ''Dünyanın kalabalığı içinde eridiğinde, sıradanlaştığında, herhangi biri olduğunda, anlamı bir hiçlik olduğunda aşarsın onu.'' Adam cevap vermeden yere bakıyordu hala. Duyduğundan bile şüphe etmişti kız. Ama sözü değerli kılan onun tepkisi değildi. Sözün içindeki özü tanıdı. Eşleştirdi. ''cennet'' diye düşündü kız ''varoluşundan coşku duymuyorsa bir dekor değil midir?''

 

Kız ışık küresine doğru kaldırdığı ellerine baktı. Kısa kesilmiş tırnaklarıyla ince, beyaz çalışkan eller ve üzerinde eski yara izleri. Gülümsedi. Ruhunda bir açlık, dizlerinde ağrı, gözlerinde yaş vardı.

Şimdi ve şu anda. Mutluydu.

 ------------------------------------

    -          Oyunparkı, Çapa blogda Pazartesi ve Perşembeleri yayında

    -          DİP, Dost, İnkilap ve Remzi Kitapevlerinde

  • Listening to: Yasemin Mori -Deli Bando
  • Reading: notlar
  • Eating: her türlü gereksiz şey
  • Drinking: bilimum çay kahve

deviantID

hakantacal
Hakan TACAL
Artist | Professional | Traditional Art
Turkey
comics artist and writer

Current Residence: Istanbul, Turkey
Favourite genre of music: rock
Interests

Comments


Add a Comment:
 
:iconnatalie-caloie:
Natalie-CaLoie Featured By Owner Jan 13, 2013  Student General Artist
Thanks for the fave :)
Reply
:iconbakarov:
bakarov Featured By Owner Jan 9, 2013  Professional Digital Artist
Favori için teşekkür ederim Hakan bey =)
Reply
:iconhakantacal:
hakantacal Featured By Owner Jan 10, 2013  Professional Traditional Artist
ben güzel işler için teşekkür ederim. zevkle takip ediyorum.
Reply
:iconselimkurt:
selimkurt Featured By Owner Dec 28, 2012  Professional Artist
Üstat tekrar tekrar teşekkür,
2013te emin olmalısın ki heyecanla beklediğim şeylerden ikisi Çekirdek albümü ve DİP!
:)
Reply
:iconnatalie-caloie:
Natalie-CaLoie Featured By Owner Dec 26, 2012  Student General Artist
Thanks you so much for the new fave :)
Reply
:iconnatalie-caloie:
Natalie-CaLoie Featured By Owner Nov 14, 2012  Student General Artist
Thanks for the fave :)
Reply
:iconteathortwo:
teathortwo Featured By Owner Nov 11, 2012  Student
Oh wow, thank you so much for the +watch!
Reply
:iconselimkurt:
selimkurt Featured By Owner Oct 18, 2012  Professional Artist
abi beni ihya ediyosun,
fav için tekrar tekrar teşekkür
:)
Reply
:iconthedeviantmakepeace:
TheDeviantMakepeace Featured By Owner Oct 9, 2012
hey Hakan, may I as what you're in town for? You here for the comicon?
Reply
:iconhakantacal:
hakantacal Featured By Owner Oct 9, 2012  Professional Traditional Artist
yeah, I hope to enjoy comicon
Reply
Add a Comment: