Shop Mobile More Submit  Join Login
About Traditional Art / Professional Hakan TACALMale/Turkey Recent Activity
Deviant for 10 Years
Needs Core Membership
Statistics 141 Deviations 229 Comments 22,636 Pageviews
×

Newest Deviations

161229 Wildcats s :iconhakantacal:hakantacal 0 0 Kitty Pryde :iconhakantacal:hakantacal 2 0 Ghost Rider sketch :iconhakantacal:hakantacal 0 0 Killraven :iconhakantacal:hakantacal 0 0 let there be no blank page :iconhakantacal:hakantacal 3 0 141122 Venice :iconhakantacal:hakantacal 5 0 141124 Venice :iconhakantacal:hakantacal 3 2 Vektorel :iconhakantacal:hakantacal 8 1 Vrroomm :iconhakantacal:hakantacal 7 0 DiP 0kapak :iconhakantacal:hakantacal 12 5 NY sketches 9 :iconhakantacal:hakantacal 7 0 NY sketches 8 :iconhakantacal:hakantacal 6 3 121104thing :iconhakantacal:hakantacal 4 4 NY sketches 7 :iconhakantacal:hakantacal 8 3 NY sketches 6 :iconhakantacal:hakantacal 6 0 NY sketches 5 :iconhakantacal:hakantacal 10 0

Random Favourites

Ilahas :iconsinkosiete:SinkoSiete 23 1 evliya celebi :iconmagirus-deutz:magirus-deutz 40 10 Mon El as Green Lantern :iconcinar:Cinar 414 38 30-60-90 Grendel :iconmahmudasrar:MahmudAsrar 492 46 MAXX and JULIE :iconcinar:Cinar 233 26 asit :iconselimkurt:selimkurt 3 3 Silver Surfer 03 :iconcinar:Cinar 385 31 PrideandPrejudiceandZombies :iconkusta:kusta 67 8 bra sketch II :iconzeynepozatalay:zeynepozatalay 15 1 30-60-90 The Engineer :iconmahmudasrar:MahmudAsrar 961 85 THORGAL :iconcinar:Cinar 282 35 kopru siyah beyaz :iconmagirus-deutz:magirus-deutz 244 60 LOBO :iconcinar:Cinar 493 46 December 2010 ID :iconkusta:kusta 6 5 Photoshop Magazine Cover 2010 :iconkusta:kusta 10 21 Darkseid's Elite :iconcinar:Cinar 496 33

Activity


161229 Wildcats s
back issue days. I've just picked up an issue of Wildcats (DC) from my shelf which happens to be issue number 11 . Story began with Grifter in Blacksea region of Turkey and finished in Istanbul.

Living in Istanbul and seeing Black sea from my window... ı have to honour this coincidence :)  
Loading...
Killraven
after a re-read from depths of my library, here is a salute to Don McGregor, Craig Russell and Marvel graphic novels of 80s
Loading...

Kız, ışık küresine doğru ellerini kaldırdı. Bilmediği şeyler onu cezbediyordu. Elleri yanıyor, canı acıyor ama kendine engel olamıyordu. Ömrü bu loşluklar ülkesinde bir pervane misali ışığın peşinde koşarak geçmişti.

Yukarıda cennet vardı biliyordu. Ama orada bulunması gereken mutluluk yerine, insanları boğan görünmez bir sel gibi tatminsizlik yer alıyordu. Ellerindeki şeyin daha çoğunu istiyorlardı, daha çoğunu , daha çoğunu.

Aşağıdaki dünya ise korkunç ve acımasızdı. Işıksız, vahşi bir çöldü yüzü. Korku salması gerekirken, kirli suretinin ardında parlayan şeyler merakını çekiyor, etkiliyor, hayrete düşürüyordu kızı. ''Mucize'' cennetten bağımsız, karanlıkta parlayan ateşböcekleriydi. Sanki umut, yerçekiminin en sevdiği şeydi.

Bir metinde Sümerlerin cehennem tasvirini okumuştu. Gerçek dünyanın loş, tozlu, durağan bir sıradanlık içindeki kopyası. Ne acılar, ne zevkler alemi, gerçek hiçliğe dair bir öte dünya. Bulunduğu dünyada hissizlik nereye aitti? Başı dönüyordu.

Eski bir zamanda, yarı karanlık bir odada kuytudan dinlediği bir konuşma aklına düştü. Yararsız şeylerin istiflendiği rafların arasında yaşlı adam, uzun kara saçları yüzüne dökülen bir adamı teskin ederken ''nefret ediyorsan onu aşamadın demektir''  demişti. Kolunu omzuna koyup ''Dünyanın kalabalığı içinde eridiğinde, sıradanlaştığında, herhangi biri olduğunda, anlamı bir hiçlik olduğunda aşarsın onu.'' Adam cevap vermeden yere bakıyordu hala. Duyduğundan bile şüphe etmişti kız. Ama sözü değerli kılan onun tepkisi değildi. Sözün içindeki özü tanıdı. Eşleştirdi. ''cennet'' diye düşündü kız ''varoluşundan coşku duymuyorsa bir dekor değil midir?''

 

Kız ışık küresine doğru kaldırdığı ellerine baktı. Kısa kesilmiş tırnaklarıyla ince, beyaz çalışkan eller ve üzerinde eski yara izleri. Gülümsedi. Ruhunda bir açlık, dizlerinde ağrı, gözlerinde yaş vardı.

Şimdi ve şu anda. Mutluydu.

 ------------------------------------

    -          Oyunparkı, Çapa blogda Pazartesi ve Perşembeleri yayında

    -          DİP, Dost, İnkilap ve Remzi Kitapevlerinde

  • Listening to: Yasemin Mori -Deli Bando
  • Reading: notlar
  • Eating: her türlü gereksiz şey
  • Drinking: bilimum çay kahve

deviantID

hakantacal
Hakan TACAL
Artist | Professional | Traditional Art
Turkey
comics artist and writer

Current Residence: Istanbul, Turkey
Favourite genre of music: rock
Interests

Comments


Add a Comment:
 
:icongereksiztara:
gereksiztara Featured By Owner Jan 22, 2007
yaşasıııın hakan tacal geldiii!!ilk 'hoşgeldin'i demekle onur duyarım efenim:D
Reply
Add a Comment: